Kurumsal

Bu güne kadar gerek devletimiz tarafından engellilere sağlanan olanaklar, gerekse ailelerin ve bizlerin kat ettiği yol şüphesiz ki azımsanmayacak kadar çoktu ve çok ta önemliydi.

Ancak geçen her gün, her ay, her yıl bize hep daha ileriye gitmemiz gerektiğini, geldiğimiz yolun yeterli olmadığını hissettirdi. Çünkü engelli ve ailelerine karşı yüzyıllarca süren ihmalin verdiği sıkıntıların büyüklüğü öyle hemen atlatılabilecek türden değildi ve daha çok çalışmamız ve onlara daha iyi olanaklar sunmamız gerekiyordu.

Bu yüzden edindiğimiz bilgi ve tecrübemizi vicdanımızla harmanlayarak bir hayal kurduk, düşündük, seslendirdik, istişare ettik, proje ürettik.

İçinde engelli çocukların ve ailelerin eğitim alacağı rehabilitasyon merkezleri, bakıma muhtaç engelli ve yaşlılarımızın sürekli kalacağı yatılı bakım merkezleri, yine engellilerin iş ve mesleki eğitimlerini yapmak ve işe yerleştirilmelerini sağlamak için atölyeleri ve okulları olmalıydı.

Çocukların oyun oynayabileceği, engelli ve yaşlıların yalın ayak dolaşılabileceği, çimlerin üstünde top oynanabileceği, havuzdaki su sesini dinleyerek terapi alacağı, içerisinde insan dostu hayvanların olacağı, futbol, basketbol ve voleybol sahaları gibi spor alanlarının olduğu, atlarla hippoterapi çalışmalarının yapılacağı bir bahçesi olmalıydı.

Yine engelli ve aileleri için öyle imkanlar sunmalıydı ki, sadece kendi bölgesinde değil hatta sadece kendi ülkesinde bile değil, tüm dünya da marka değeri oluşturmuş ve bakım ve rehabilitasyon alanında uluslar arası talep gören nitelikte ve kalitede olmalıydı.

Bizler hayallerimizi Çatalca da ormanların içinde doğa harikası bir alanda gerçekleştirdik, ancak her hayal gerçekleştikçe gelişiyor ve yeni hayaller kurmamıza sebep oluyor, her şey engelliler, yaşlılar ve dezavantajlı gruplar için diyor ve hayallerimizi hedefimiz yaparak yolumuza devam ediyoruz…

Tarihçe

2005 yılında İstanbul- Sultangazi’ de  ve 2007 ‘de İstanbul- Arnavutköy’de bölgelerinin İlk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini açarak hizmete başlayan şirketimiz 2011 yılında yine bölgesinde ilk olma özelliğini taşıyan özel yatılı bakım merkezini açmış ve yıllardır verdiği üstün hizmet kalitesi ile  ülkemizde alanında önder kuruluşlardan biri olmuştur.

Kurucu

Kurucumuz Süleyman Tuna; Şirketimizde Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekte olup, 1981 Yılı İstanbul Doğumlu, evli ve iki çocuk babasıdır. 1999-2003 yılları arasında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında aldığı lisans eğitiminin ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Yüksek Lisans eğitimini 2006 tamamlamış ve Uzman Fizyoterapist ünvanını almıştır.

2003-2005 yılları arasında Yüksek Lisans programına devam ederken Fizyoterapist olarak çalışmalarına devam eden Süleyman Tuna, 2005 yılından itibaren ise İstanbul da açtığı kendi merkezinde Yönetim kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiş ve halen kurduğu şirketlerin başında çalışm aya devam etmektedir.

KURUCUMUZDAN ;
2005 yılında Sultangazi’ de ilk ve 2007 ‘de Arnavutköy’de de ilk olan Engellilere Yönelik Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini açtık, mesleki kimliğimiz ve mücadele azmimizle binlerce öğrenci ve velisine eğitim verdik, bu eğitimlerle sadece öğrenci ve ailelere değil bizde çok yol aldık, tecrübe kazandık değiştik ve geliştik.

2010 yılında Arnavutköyün ilk, İstanbulun 8. Özel Engelli Bakım Merkezini (Yatılı) açtık, halen bakım merkezimizde 24 saat hizmet alan engelli ve yaşlı hastalarımızla bir aile olduk, onlara abi kardeş, evlat, baba veya anne olurken onların sevinçleri sevincimiz, onların üzüntüleri üzüntümüz oldu.

Çarem Hakkında

Çarem Grup ;

 • Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Okulu,
 • Özel  Engelli Bakım Merkezi ,
 • Özel Huzur evi ve Yaşlı Bakım Merkezi,
 • Özel Evde Bakım ve Evde Sağlık Hizmetleri

Alanında faaliyet gösteren ve ihtiyaç olan alanlarda hizmet üreterek büyüyen bir kuruluştur.

ÇAREM Grup, halen devam eden işletmelerinde yaklaşık 300 personele istihdam sağlamakta ve 2500’ e yakın öğrenci ve hastaya hizmet ulaştırmaktadır.

ÇAREM Grup, milletimizin ihtiyacını giderecek ve ülkemizin gelişimine katkı sağlayacak her türlü eğitim, bakım, sağlık, sosyal hizmetler gibi alanlarda hizmet ederek sistemli büyümeyi hedeflemektedir.

ÇAREM Grup, sadece ticaret düşünen bir yapı olmayıp, aynı zamanda kendini bu ülkeye ve insanlarına hizmete adamış, ekip ruhuyla çalışan ve gelişen bir gönül birlikteliğidir.

Misyon & Vizyon

Misyonumuz;

 • Hizmet verdiğimiz bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek,
 • Verdiğimiz Bakım, Sağlık ve Eğitim hizmetlerini   yaygın ve bütünleşik bir yapı içinde, uluslararası kalite standartlarında  devam ettirebilmeyi sağlamak,
 • Eğitim ve Bakım alanındaki bilimsel çalışmalara olanak sağlayarak, yeni uygulamaların geliştirilmesini desteklemek,
 • Kendilerini mesleklerine adamış, insana değer veren gerekli uzman personelleri yetiştirmektir.

Vizyonumuz;

 • İhtiyacı olan her bireye yönelik verilecek Yatılı Bakım, Evde Bakım, Sağlık,  Eğitim ve Rehabilitasyon hizmetlerini  çağdaş bir altyapıyla evrensel standartlarda yürütmek,
 • Ülkemizde ve dünyada kalite, güven ve huzurun odağı olarak örnek gösterilen kurumlar arasında yer almaktır.

İnsan Kaynakları

  İnsan Kaynakları Formu

  Biz Bir Aileyiz - Sizi de bu geniş aileye katılmaya bekliyoruz.

  İşe Alım Sürecimiz;

  Grubumuz  ilgili pozisyonun gerektirdiği niteliklere sahip adayların seçilmesini amaçlayarak işe alım sürecini yürütür.

  İşe alım yapılacak olan kadrolarla ilgili ilanlar yayınlanmakta olup  tüm adaylar objektif değerlendirmelere tabi tutularak nitelikli ve kaliteli işe alım süreci yürütülmektedir.

  İşe alımlarda adayların öncelikle,

  • İşine olan bağlılığını,
  • Takım çalışmasına yatkınlığını,
  • Çalışkanlığını,
  • İletişim becerisini,
  • İş hayatında ki değişimlere karşı esnekliği,
  • Stresle baş edebilme yöntemlerini,
  • Çözüm yönetimini ve sonuç odaklılığını görmeye çalışıyoruz

  İş Ortaklığı

  Birlikten güç alıyoruz…

  Grubumuzun içerisinde gerek kendi markalarımız ile gerekse başka markalar ile yapılan ortaklıklar var olmakta olup,  bu yönde eğitimi, vizyonu ve becerisi olan adaylar ile birlikte yeni kuruluş açmak konusunda her türlü ortaklık yapısına açığız.

  Bu konu ile ilgilenenlerin ekteki formu doldurmaları halinde gerekli geri dönüş sağlanacaktır.

   whatsapp1