Çarem 3 Bakım Merkezi Çatalca Şubesi

Çarem 3 Bakım Merkezi Çatalca Şubesi 2020 yılında İstanbul İstanbul, Çatalca  – Karacaköy Beldesinde hizmete açılmış ve ormana komşu, plaja 5 dakika mesafede ve köy yaşamı dinginliğini istanbulda yaşanacak tatil köyü kopnseptin de yapılmış donanımlı bir tesistir.

Tesisimiz komple tek kat üzerine erişilebilir ve 17 adet blok-bahçe den oluşmuş ve tüm blokları ayrıştırılmış yapısı ile her bireye özgü ayrı ihtisaslaşmış alanlar oluşturma imkânı olan ve ayrıcalıklı,  avantajlı bir hizmet tesisidir.

Merkezimiz Ruhsal Engelli Bakıma Muhtaç bireylere hizmet vermek üzere açılmış olup halen Ruhsal Engelli Bakıma Muhtaç bireylere hizmet vermeye devam etmektedir. Tesisimiz çok yakında Zihinsel ve Bedensel bloklarının da hizmete geçmesiyle tüm engel gruplarına hizmet verebilir hale gelecektir.

Karacaköy’de bulunan bu şubemize Şizofreni, Psikoz, Nevrotik bozukluk, Duygulanım Bozukluğu, Paranoid Bozukluk vb. akıl ve ruh sağlığı yerinde olmayan öz bakıma muhtaç hale gelmiş bireyler kabul edilmektedir.

Yakında Zihinsel ve Bedensel bloklarının da hizmete geçmesiyle Zihinsel Bozuklullar, Mental Reterdasyon, Zekâ Geriliği, Otizm, Down Sendromu, Alzheimer, Demans, Parkinson, Hemipleji, Parapleji, Quadripleji, Felç, Palyatif Bakım, Multiple Skleroz, Om urilik Felçlileri, Kas Hastalıkları vb tüm rahatsızlıklara barınma imkânı vermeye başlayacaktır.

Bu bireylerin sağlık raporu ile durumlarını belgelemeleri ve gelir seviyelerinin şartları taşıması halinde ödemeleri Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılmakta olup, aileden konaklama ve bakım bedeli olarak ayrıca bir hizmet bedeli talep edilmemektedir.

Deneyimli kadrosu ve güler yüzlü ekibi ile bakıma muhtaç bireylere bir yuva sıcaklığı yaşatan merkezimiz, tüm çalışanları ve kalan misafirleri ile adeta bir aile olarak yoluna devam etmektedir.

Diyetisyenler tarafından hazırlanan 3 ana öğün, 2 ara öğün ile beslenme programı uygulanmakta olup, kendi tesisimizde üretilen yemeklerimiz, hijyen koşullarına dikkat edilerek kalan misafirlerimize sunulmaktadır. Yemek numunelerimiz 72 saat muhafaza edilmekte olup olumsuz bir duruma karşı her zaman hazır halde bekletilmektedir.

Alanında uzman psikologlar, sosyal hizmet uzmanları ve mesleki personeller tarafından yapılan terapi çalışmaları, danışmanlık faaliyetleri, bir çok gezi ve aktivite programları, bireysel görüşmeler, grup terapi ve faaliyetleri ile merkezimizde kalan bireylerin rehabilite edilmeleri ve topluma kazandırılmaları amaçlanmaktadır.

Merkezimizde 7/24 bulunan sağlık ekibimiz, hemşirelerimiz ve donanımlı revirimiz ile merkezimizde konaklayan bireylerin sağlık kontrolleri yapılmakta ve titiz bir şekilde bu bireylerin sağlıkları için gerekli önlemler alınmaktadır.

Merkezimizde kalan bireylerin günlük yaşamda harçlıklarını çıkarmak ve mesleki rehabilitasyonlarını sağlamak için oluşturduğumuz mesleki çalışma atölyeleri mevcut olup, bu atölyelerde resim, el işi, Duy Yapımı, seramik vazo yapımı gibi faaliyetler yürütülmektedir. Bu atölyeler kalan bireylerin rehabiliteleri ve gelişimleri için büyük önem arz etmekte olup topluma faydalı olmanın lezzetini ve gururunu kalan bireylerimize yaşatmaktadır.

Merkezimiz Aile, Çalışma ve sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmekte olup, Bakanlığımız İstanbıl İl müdürlüğümüz tarafından sürekli denetlenmektedir.  Merkezimizde kalan bireylerimizin yaşam kalitesini yükseltebilmek adına bakanlığımız ilgili birimleri ile sürekli ahenkli bir ekip çalışması yürütülmektedir.

Merkezimizde ayrıca TSE EN İSO 9001 kalite Yönetim Sistemi uygulanmakta olup, TSE tarafından yıllık olarak ayrıca denetimler yapılmakta ve belge güncellemeleri TSE tarafından yapılmaktadır.

ÇATALCA – İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Karacaköy Mahallesi Rumeliler Çıkmazı Sokak No: 7A/1 7B/1 7C/1 7D/1 Çatalca / İstanbul / Türkiye

Telefon: 0 (212) 763 41 14

Email: carem3@carem.com.tr

whatsapp1