Çarem 2 Bakım Merkezi Bolluca Şubesi

Çarem 2 Bakım Merkezi Bolluca Şubesi 2018 yılında İstanbul Arnavutköy – Bolluca da hizmete açılmıştır. Ulaşım açısından cadde üzerinde ve merkezde olmanın vermiş olduğu avantajlarıyla ve tüm olanaklarıyla 7/24 kaliteli bakım hizmetini misafirlerine sunmaya devam etmektedir.

Merkezimiz komple tek kat üzerine erişilebilir ve avlu şeklinde yapılandırılmış bahçe yapısı ile kullanım kolaylığı ve rahatlığı ile avantajlı bir hizmet tesisidir.

Merkezimiz Ruhsal Engelli Bakıma Muhtaç bireylere hizmet vermek üzere açılmış olup halen Ruhsal Engelli Bakıma Muhtaç bireylere hizmet vermeye devam etmektedir.

Bolluca da bulunan bu şubemize Şizofreni, Psikoz, Nevrotik bozukluk, Duygulanım Bozukluğu, Paranoid Bozukluk vb. akıl ve ruh sağlığı yerinde olmayan öz bakıma muhtaç hale gelmiş bireyler kabul edilmektedir.

Bu bireylerin sağlık raporu ile durumlarını belgelemeleri ve gelir seviyelerinin şartları taşıması halinde ödemeleri Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılmakta olup, aileden konaklama ve bakım bedeli olarak ayrıca bir hizmet bedeli talep edilmemektedir.

Deneyimli kadrosu ve güler yüzlü ekibi ile bakıma muhtaç bireylere bir yuva sıcaklığı yaşatan merkezimiz, tüm çalışanları ve kalan misafirleri ile adeta bir aile olarak yoluna devam etmektedir.

Diyetisyenler tarafından hazırlanan 3 ana öğün, 2 ara öğün ile beslenme programı uygulanmakta olup, grubumuz bünyesindeki yemek fabrikamızdan üretilen yemeklerimiz, hijyen koşullarına dikkat edilerek kalan misafirlerimize sunulmaktadır. Yemek numunelerimiz 72 saat muhafaza edilmekte olup olumsuz bir duruma karşı her zaman hazır halde bekletilmektedir.

Alanında uzman psikologlar, sosyal hizmet uzmanları ve mesleki personeller tarafından yapılan terapi çalışmaları, danışmanlık faaliyetleri, bir çok gezi ve aktivite programları, bireysel görüşmeler, grup terapi ve faaliyetleri ile merkezimizde kalan bireylerin rehabilite edilmeleri ve topluma kazandırılmaları amaçlanmaktadır.

Merkezimizde 7/24 bulunan sağlık ekibimiz, hemşirelerimiz ve donanımlı revirimiz ile merkezimizde konaklayan bireylerin sağlık kontrolleri yapılmakta ve titiz bir şekilde bu bireylerin sağlıkları için gerekli önlemler alınmaktadır.

Merkezimizde kalan bireylerin günlük yaşamda harçlıklarını çıkarmak ve mesleki rehabilitasyonlarını sağlamak için oluşturduğumuz mesleki çalışma atölyeleri mevcut olup, bu atölyelerde resim, el işi, Duy Yapımı, seramik vazo yapımı gibi faaliyetler yürütülmektedir. Bu atölyeler kalan bireylerin rehabiliteleri ve gelişimleri için büyük önem arz etmekte olup topluma faydalı olmanın lezzetini ve gururunu kalan bireylerimize yaşatmaktadır.

Merkezimiz Aile, Çalışma ve sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmekte olup, Bakanlığımız İstanbıl İl müdürlüğümüz tarafından sürekli denetlenmektedir.  Merkezimizde kalan bireylerimizin yaşam kalitesini yükseltebilmek adına bakanlığımız ilgili birimleri ile sürekli ahenkli bir ekip çalışması yürütülmektedir.

Merkezimizde ayrıca TSE EN İSO 9001 kalite Yönetim Sistemi uygulanmakta olup, TSE tarafından yıllık olarak ayrıca denetimler yapılmakta ve belge güncellemeleri TSE tarafından yapılmaktadır.

BOLLUCA – İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Atatürk Mahallesi Yıldırım Beyazıt Caddesi No: 206 / 208 Arnavutköy / İstanbul

Telefon: 0 (553) 738 31 74

Email: carem2@carem.com.tr

whatsapp1